Zapytaj swoją instruktorkę, dlaczego uczy Gimnastyki Tradycyjnej, a nie tzw. „słowiańskiej”?
“Szukałam idealnej praktyki dla siebie”
– to zdanie często słyszę od kobiet, które przychodzą na moje zajęcia Gimnastyki Tradycyjnej. Nazywam się Oksana Pawłowska i wraz z zespołem badałam praktyki kobiet kultur starożytnych.
Zdobyte informacje połączyliśmy ze współczesną wiedzą z zakresu medycyny i fizjoterapii. W ten sposób powstała gimnastyka tradycyjna, skuteczna technika wykonywania ćwiczeń dla kobiet.
Zapraszam do grona doświadczonych instruktorek!
Przeanalizowaliśmy ćwiczenia uwzględniając wiedzę z zakresu współczesnej fizjoterapii. W module 2 przyszła instruktorka poznaje gimnastykę jako narzędzie fizjoterapii. Wykłady prowadzi mgr fizjoterapii Magdalena Napieralska, terapeuta OM Cyriax, zajmująca stanowisko Instruktora na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu od 2006 r. To jedyna osoba związana z medycyną, która uprawia i bada gimnastykę od 2017 roku.
Nasze podejście do nauczania różni się od wszystkich odłamów tzw. „gimnastyki słowiańskiej”.
Porzuciliśmy
- wymyślony na początku XXI wieku „słowiański” horoskop,
- koncepcję zestawu indywidualnego lub rodowego, który kobieta ćwiczy przez całe życie,
- wymyślone 27 typów kobiet lub 27 zestawów z 7 ćwiczeniami i przypisane do nich symbole,
- fikcyjne 27 intencji, które nie mają korzeni w historii, etnografii i wierzeniach Słowian.
Badaliśmy wpływ ćwiczeń na żywioły według tradycyjnej medycyny chińskiej. W oparciu o tradycyjny horoskop chiński opracowaliśmy metodę doboru 9 ćwiczeń do indywidualnego Zestawu Korygującego, który oddziaływuje nie tylko zdrowie, ale i inne aspekty życia kobiety.
Ćwiczenia gimnastyki tradycyjnej dobierane są w oparciu o wiedzę, że każda kobieta posiada unikalny zestaw żywiołów. Dzięki nim masz szansę zyskać wiele korzyści i radości z życia, ale przede wszystkim przywrócisz lub wzmocnisz zdrowie.
Zajęcia na module Zero mają charakter wyłącznie indywidualny. Będzie nam miło widzieć Cię z nami na kursie.
Źródła rysunków: Indie, Ameryka Północna, Brazylia i nasza książka
Źródło: Pawłowska, Oksana, Shylinhouski, Kiryl. „Gimnastyka Tradycyjna kobiet i jej geneza”. W monografii pt. „Gimnastyka Niesłowiańska: od tradycyjnych pozycji porodowych do fizjoterapii. Wprowadzenie do podstaw gimnastyki tradycyjnej”. Ostróda, 2023. S. 9-76.
Linki:
Tzn. zestaw indywidualny to zwykle oszustwo? Kosztowało więcej, niż było warte, a teraz się okazuje, że nie ma to racji bytu.
Tak masz rację. Już dawno nie używaliśmy tych zestawów 7 ćwiczeń. To dziedzictwo instruktorek, którzy przyciągają klientów za pomocą wyimaginowanej magii i symboli. Są przekonane, że krytyczne podejście do kwestii „słowiańskich korzeni” gimnastyki i wykonywania ćwiczeń negatywnie wpłynie na atrakcyjność gimnastyki wśród kobiet. Jak działamy. 9 ćwiczeń wybieramy w oparciu o wiedzę o tym, jak ćwiczenia wpływają na narządy wewnętrzne, które meridiany i żywioły zostaną aktywowane. Więcej szczegółów https://oksanapawlowska.com/zestaw-korygujacy/ oraz https://oksanapawlowska.com/ksiazka-o-gimnastyce-tradycyjnej-na-allegro/